Propozycje leasingu dla lekarzy

Atrakcyjne oferty salonów samochodowych dla poszczególnych grup zawodowych, w tym lekarzy, to temat doskonale znany i doceniany przez szereg odbiorców. Zniżki są bardzo zróżnicowane i często dobierane indywidualnie. Jednakże lekarze mogą liczyć także na inne korzystne oferty, w tym wiele ciekawych propozycji leasingu, nie tylko samochodowego. Dobre firmy leasingowe dobierają rodzaj finansowania w taki sposób, aby był jak najbardziej opłacalny.

Leasing maszyn dla lekarzy

Praca w branży medycznej wiąże się z koniecznością zakupienia drogich i wyspecjalizowanych sprzętów. Często są to bardzo wysokie koszty, na które nie każdy jest w stanie sobie pozwolić. Na szczęście, na rynku można spotkać szereg atrakcyjnych ofert finansowania, w tym leasing maszyn i urządzeń medycznych. Decydując się na leasing, można nabyć urządzenia nowe i używane. Przedsiębiorca może wliczyć ratę, opłatę wstępną i pozostałe wydatki do kosztów uzyskania przychodu. Jest to bardzo opłacalna opcja, w której to firma leasingowa jest właścicielem sprzętu i wykonuje odpisy amortyzacyjne.

Oferty specjalne dla lekarzy

Lekarze są zwolnieni z opłacania podatku VAT, co oznacza, że nie mogą go również odliczyć. Dlatego też leasing operacyjny nie zawsze jest dla nich korzystną opcją. Jednakże mogą oni sięgnąć po leasing finansowy lub pożyczkę. Pierwsza propozycja ma opodatkowanie 8%, co znacznie poprawia sytuacje lekarzy. Oprócz tego istnieje konieczność opłacenia VAT 8% od odsetek, ale są to kwoty wliczone w koszty działalności. Lepszą opcją jest specjalna pożyczka dla lekarzy, która łączy tradycyjny kredyt z leasingiem finansowym. Proste zasady i możliwość odliczenia VAT, łącza się z wyłącznie 8% stawką od wartości sprzętu.