Leasing samochodów osobowych jako alternatywa dla kupna pojazdów

Leasing zdobywa w Polsce coraz więcej zwolenników. Ten, jeszcze do niedawna, mało znany produkt finansowy, staje się obecnie powszechną formą finansowania zakupu maszyn, urządzeń i pojazdów. Trend ten widać bardzo wyraźnie, kiedy przyjrzymy się wynikom finansowym firm leasingowych, które rok do roku notują wzrost przychodów. Dlaczego warto rozważyć leasing zamiast zakupu pojazdu za gotówkę?

Firmowe koszty — leasing obniża podatek

Najważniejszą zaletą stosowania leasingu, jako źródła finansowania zakupu środków trwałych jest możliwość umieszczenia raty leasingowej w kosztach przedsiębiorstwa. Sprawne zarządzanie własnymi finansami pozwala znacząco obniżyć wartość podatku, którą jesteśmy zmuszeni uiścić do Urzędu Skarbowego. Nic więc dziwnego, że leasing samochodów osobowych cieszy się tak dużą popularnością wśród właścicieli firm w Polsce.

Spłacając kolejną ratę, nie tylko obniżamy wartość podatku, którą zobowiązani jesteśmy zapłacić, ale również przybliżamy się do wykupu pojazdu. Wartość wykupu najczęściej stanowi 1% wartości początkowej pojazdu, dlatego firmy tak chętnie korzystają z tej możliwości.

Atrakcyjne oprocentowanie

Alternatywą dla leasingu są kredyty bankowe. W przypadku wielu firm korzystanie z takiego produktu finansowego jest po prostu nieopłacalne, ponieważ oprocentowanie kredytów jest najczęściej wyższe, niż oprocentowanie leasingu. W przypadku zakupu nowego samochodu osobowego, czy też innego środka transportu możemy liczyć na ofertę finansowania na poziomie 102-105%. Tak atrakcyjny poziom oprocentowania składania wielu przedsiębiorców do skorzystania z oferty firm leasingowych, zamiast kupna za gotówkę, czy też przy pomocy kredytu.