Jakie są korzyści leasingu dla firm budowlanych?

Branża budowlana w naszym kraju (ale i na całym świecie) bardzo prężnie się rozwija. Buduje się dużo, często, a inwestycje są coraz bardziej zaawansowane.

Rośnie zapotrzebowanie na doświadczone i profesjonalne ekipy budowlane, świadczące kompleksowe usługi. Jednocześnie jest to spore wyzwanie przed firmami budowlanymi, które muszą dysponować rozbudowanym zapleczem sprzętowym. Większości prac na placu budowy nie można wykonać bez specjalistycznych narzędzi i maszyn. A im bardziej zaawansowana maszyna, tym więcej kosztuje. Aby sprostać oczekiwaniom rynku, przedsiębiorcy z branży budowlanej coraz częściej poszukują zewnętrznego finansowania. Dobrym rozwiązaniem może okazać się leasing dla firm budowlanych.

Leasing maszyn budowlanych – czy to się opłaca?

Zakup maszyn budowlanych za gotówkę to spory wydatek dla większości firm działających na rynku, a w szczególności dla tych, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. A jednocześnie bez stałego dostępu do maszyn, trudno byłoby realizować kolejne zlecenia, które przecież oznaczają zysk dla przedsiębiorstwa. Nie każdy przedsiębiorca może też pozwolić sobie na korzystny kredyt, który pozwoliłby na sfinansowanie niezbędnego sprzętu. Możliwość leasingu okazuje się więc korzystnym, a często wręcz jedynym rozwiązaniem dla przedsiębiorców.

Główną zaletą leasingu jest ograniczona ilość kwestii formalnych, które trzeba załatwić, starając się o finansowanie, a jednocześnie stosunkowo szybka decyzja od firmy leasingowej. Dodatkowo leasingobiorca jednorazowo uiszcza tylko niewielki procent wartości sprzętu, a koszty leasingu w całości stanowią koszty uzyskania przychodu, zatem wpływają bezpośrednio na obniżenie zobowiązań podatkowych. Jest to więc jeden z najłatwiejszych, najwygodniejszych i bardzo często najtańszych sposobów na sfinansowanie maszyn budowlanych. Nie przez przypadek cieszy się tak dużym zainteresowaniem!

Dla kogo leasing maszyn budowlanych?

Na leasing może zdecydować się praktycznie każda firma budowlana, która chce się rozwijać i poszerzać zakres świadczonych usług. Z tej formy finansowania bardzo chętnie korzystają nowe firmy, które na początku swojej działalności nie dysponują wystarczającą ilością środków, aby sfinansować zakup sprzętu, a jednocześnie nie mają co liczyć na kredyt z banku. Ale nie tylko oni są klientami firm leasingowych. Bardzo często na leasing decydują się również prężnie działające przedsiębiorstwa, które planują modernizację parku maszynowego lub chcą się rozwijać, poszerzając zakres świadczonych usług.